Korso 2 PS
27.05.2014
pokaż projekt »
« wróc do listy
Najpierw: najnowsze najstarsze    |   

Napisz nowy post


wyślij
Posty (28)
14.07.2014 11:59
Witam
Zainteresował mnie projekt Korso 2 PS i zastanawiam się nad jego zakupem. Oczywiście potrzebne byłyby pewne zmiany. W związku z tym mam pytanie czy możliwe jest powiększenie pokoju na parterze tak by jego ściana postawiona była równo ze ścianą boczną garażu (wyrównanie tego fragmentu z drzwiami kotłowni). Rozumiem, że zależy to od wysokości stropu na częścią garażową.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
14.07.2014 16:03
Istnieje taka możliwość. Proszę tylko wziąć pod uwagę, że w chwili obecnej różnica między płytą stropową wystającej z bryły głównej części garażu a poziomem posadzki w bryle głównej (sam garaż jest niżej) - to 2,24 m, czyli powiększana część pomieszczenia będzie niższa o 52 cm od tej zaprojektowanej przez nas.
By to zniwelować można zastanowić się nad zmianą technologii odwodnienia dachu płaskiego, podniesieniem ściany attykowej garażu albo spróbować przenieść ścianę szczytową bryły głównej na ścianę zewnętrzną garażu.
15.07.2014 08:18
Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że są to zmiany skomplikowane i powodujące naruszenie świetnych proporcji projektu. Szkoda.
Czy w takim razie byłaby możliwa inna opcja tzn. powiększenie pokoju przez wydłużenie bryły garażu?
Kiedy można się spodziewać jakiś rysunków przekrojowych?
Pozdrawiam
15.07.2014 11:13
Poszerzenie bryły głównej w części pokoju na parterze i garażu może być problematyczne z racji tego, iż znajdujący się nad nimi narożnik bryły głównej nie jest bezpośrednio podparty. Wzmocniony podciągiem strop w tej części już i tak przenosi znaczne obciążenia. Zdecydowanie należałoby skonsultować taki kierunek zmian z konstruktorem - pracując na obciążeniach dla konkretnie zlokalizowanej działki.
Dużo prostsze do zrealizowania będą zdecydowanie wcześniejsze sugestie - przeniesienie ściany szczytowej bryły głównej na ścianę zewnętrzną garażu albo powiększenie pokoju przez przedłużenie garażu ( pokój o 2 wysokościach ).
Może lepszym rozwiązaniem będzie po prostu przearanżowanie rozmieszczenia pokoju, łazienki i kotłowni.

22.07.2014 15:04
Dziękuję za dotychczasowe porady.
Mam jednak jeszcze pytanie czy pracownia Domena wydałaby zgodę na poniższe zmiany:
- poszerzenie samej bryły garażu (pomieszczenia: garaż i kotłownia);
- przeniesienie komina (w tej samej osi ),
- dostosowanie otworów okiennych i drzwiowych według potrzeb inwestora.

Ponadto chciałbym zapytać o ewentualny termin wersji ostatecznej projektu. Czy możecie Państwo już jakiś konkretniejszy podać?

Jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam
23.07.2014 09:07
Wszystkie opisane zmiany obejmuje nasza standardowa zgoda, która jest już w treści projektu. Jej dokładna treść dostępna jest pod linkiem www.domenadom.pl/Zakres-adaptacji-projektu.html

Jeżeli będzie potrzebna dodatkowa nasza zgoda to bez żadnego problemu wystawiamy taki dokument na życzenie inwestora i wysyłamy na wskazany adres.

Projekt jest już dostępny.
Gość - Robert
01.11.2014 01:15
Jestem bardzo zainteresowany tym projektem. Chciałbym jednak koniecznie mieć zamontowaną instalację solarną, niestety przy wjeździe od zachodu solary odpadają... chyba, że macie na to jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny, bo domek jest na miarę mojej rodziny i szkoda mi z niego rezygnować.
03.11.2014 09:59
W każdym przypadku realizacji instalacji kolektorów słonecznych, wybór optymalnego rozwiązania zależy w dużej mierze od dokładnego przeanalizowania lokalnych uwarunkowań (kształtu budynku, otoczenia (zacienienia), orientacji względem stron świata itd.), stąd polecamy skonsultowanie się bezpośrednio z firmą projektującą i wykonującą instalacje, która w oparciu o precyzyjne dane, będzie w stanie udzielić skrupulatnej odpowiedzi.

Zapraszamy również do kontaktu z naszą Pracownią - nasi architekci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, doradzą i pomogą:)
Gość - Jacek
16.11.2014 13:43
Czy ktoś buduje Korso k. Warszawy ?
Gość - dedalus
12.05.2015 22:24
Witam,

Czy istnieje możliwość zmniejszenia szerokości garażu o jakieś 10cm? Moja działka ma 20.5m szerokości. Zależy mi na szerokim garażu, ale niekoniecznie musi być miejsce na dwa samochody, brama garażowa też nie musi być szczególnie szeroka.
Czy cześć dzienną parteru można urządzić w formie jaką ma projekt Bruno-2-ps? tzn. kuchnia od frontu.


Pozdrawiam
13.05.2015 12:12
Jak najbardziej istnieje możliwość zwężenia garażu o 10cm (na etapie adaptacji projektu) – przy tak niewielkiej zmianie dwa samochody powinny się nadal bez problemu mieścić w garażu i w takim wypadku polecalibyśmy zachowanie istniejącej szerokości drzwi garażowych, aby ułatwić manewrowanie autami.

Lokalizacja kuchni jest główną cechą odróżniającą projekty Korso 2 PS i Bruno 2 PS, stąd proponowalibyśmy wybór projektu Bruno i ewentualne korekty wejścia do garderoby na poddaszu czy zmiany kolorystyki elewacji, aby upodobnić go do Korso (nie wymaga to zmian instalacji, które były by konieczne w przypadku zmiany lokalizacji kuchni).

Gość - dedalus
14.05.2015 22:10
Witam ponownie i bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy zmiany w projekcie Bruno-2-ps polegające na: 1. podniesieniu ścianki kolankowej i 2. zmianie stropu nad garażem tak by moc osadzić na niej taras dostępny z sypialni będą prostsze niż zmiana w projekcie Korso-2-ps rozkładu części dziennej na wzór tej z projektu Bruno? Pozdrawiam
15.05.2015 14:41
Technicznie prostsza i co za tym idzie tańsza w adaptacji - będzie zmiana układu parteru w Korso 2 PS na wzór tej w Brunie.
Gość - Sam
24.07.2015 08:16
Witam
Czy w projekcie Korso 2 wstępują na poddaszu drewniane słupy, na których oparta jest więźba dachowa. Ja w projekcie ich nie zauważyłem. Natomiast wykonawca twierdzi, że są w ścianach działowych. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Pozdrawiam
24.07.2015 11:04
Konstrukcja dachu w tym przypadku nie jest oparta na słupach.
Gość - Małgorzata
07.12.2015 13:25
Dzień dobry.
Potrzebuję zakupić projekt dla działki z wejściem od południa taki jak Korso 2 PS. Jednak chciałabym aby jego dach wyglądał podobnie jak w projekcie Wera 2 PS z podniesioną ścianką kolankową do około 1,2 m. Z kuchni było dodatkowe wejście do ogrodu a w jadalni wykusz. Czy istnieje możliwość dostosowania projektu Korso 2 bez dużych zmian w układzie i powierzchniach?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
07.12.2015 15:09
Wszystkie zmiany w projekcie, które Panią interesują są możliwe do wprowadzenia. Można je wprowadzić w ramach adaptacji projektu do działki z wybranym architektem adaptującym. Nasza pracownia wystawia wówczas jedynie pisemną, bezpłatną zgodę na zmiany.
Gość - Przemek
29.07.2016 09:28
Dzień dobry,

czy ktoś może realizował budowę tego domu w województwie dolnośląskim bądź okolicach?

Pozdrawiam!
Gość - Sam
18.08.2016 11:13
Witam
Jaka brama garażowa jest przewidziana w tym projekcie?
18.08.2016 13:55
W projekcie Korso 2 PS przewidziano otwór na bramę garażową o wymiarach 480x220 cm (mierząc w świetle muru). Wymiary należy sprawdzić jeszcze na budowie i dla wymierzonego otworu dobrać bramę u wybranego producenta.
Gość - Sam
18.08.2016 15:09
Oczywiście otwór bramy jest istotny, ale w tym projekcie garaż poza nadprożem posiada podciągi. Według projektu różnica wysokości między nadprożem a podciągiem to ok.7 cm. Odległość między tymi elementami to tylko ok.270 cm. W przypadku bramy segmentowej z automatem powyższe wymiary są stanowczo za małe. Gdyby chodziło tylko o otwór to sprawa jest prosta. Natomiast z tak zaprojektowanym nadprożem i podciągiem jest znacznie trudniej. Właściwie to bez przeróbek garażu bramy nie da się założyć. Stąd jestem bardzo ciekawy jak to sobie założył projektant, bo może jest jakieś inne rozwiązanie, które pozwoli mi uniknąć wspomnianych przeróbek.
Pozdrawiam
19.08.2016 14:24
W projekcie tym jest rzeczywiście mało miejsca na montaż szyn prowadzących do bramy garażowej ale mimo wszystko jest to możliwe bez wprowadzania zmian w konstrukcji budynku. W przypadku omówienia szczegółów proszę o bezpośredni kontakt z naszym biurem.
Gość - Sam
26.08.2016 16:28
Dziękuję Domenie za dobre chęci, ale szkoda że tylko na nich się skończyło. Niestety bramy garażowej z automatem nie da się zamontować bez przeróbek garażu. Aby uniknąć kłopotu trzeba o nich pomyśleć najlepiej już przy adaptacji projektu. Wówczas w prosty sposób można to zrobić.
Pozdrawiam
Gość - Vszywiec
01.10.2016 19:41
Hej zakupiłem projekt, i zastanawiam się właśnie nad adaptacja, co Wy zmienialiscie? Bo ja chce raczej zmiany kosmetyczne typu inne wymiary okien, okno narożne w kuchni czy brak wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Zastanawia mnie co z tym garażem i bramą garażową należy zmienić aby było dobrze z montażem bramy? Ponadto rozważam przeniesienie komina na zewnętrzna ścianę.
Gość - Sam
01.10.2016 21:14
Gratuluję zakupu i witam w gronie "korsowiczów".
Sam projekt generalnie jest fajny, choć to oczywiście kwestia gustu i wymagań. Z perspektywy budowy (faza instalacji i wykończenia) muszę przyznać, że posiada pewne minusy, których można było uniknąć gdyby architekt zechciał skonfrontować swoja wizję z rzeczywistością. Na mnie trafiło - błąd przerobiłem na własnej skórze i portfelu - ale tak bywa jak się buduje jako jeden z pierwszych. Ewentualne rozwiązania podaję na blogu z budowy - www.karmel-3.mojabudowa.pl/
Zaznaczam jednak, że najlepiej tę kwestię przedyskutować z fachowcami - architekt adaptujący, firmy montujące bramy.
Pozdrawiam
Gość - Marta
19.12.2017 08:31
Wybudował lub buduje ktoś ten dom w okolicach Krakowa?
20.10.2019 13:01
Czy jest możliwość wysunięcia w bok całej jadalni i kuchni? Jeśli tak to o ile, żeby nie natuszać konstrukcji. Dodam, że nie chcialabym ruszac dachu w związku z tym, tylko chciałabym by ten wypust był tak jak garaż zadaszony. Pytam ponieważ jest to jednak ściana nośna.
28.10.2019 08:56
możliwe jest powiększenie kuchni oraz jadalni bez zmiany geometrii dachu analogicznie do rozwiązania zastosowanego w garażu, jednak zmiany takie powinny być ocenione przez architekta adaptującego.
Najpierw: najnowsze najstarsze    |   
»